UA RU EN

Інститут Президента Віктора Ющенка

Інститут Президента Віктора Ющенка – це громадська організація, яка покликана стати майданчиком для аргументованих дискусій українських та закордонних інтелектуалів, своєрідним мостом між владою і суспільством.

Інститут Ющенка за традиційними західними практиками політичного та державного життя, здійснює важливу місію спадковості президентської влади та послідовної реалізації пріоритетів політики 2005-2010 рр., коли Віктор Ющенко обіймав посаду Президента України. До таких пріоритетів належать відродження національної пам’яті та популяризація культурної спадщини українців, створення позитивного іміджу України у світі, просування стратегічних цілей європейської інтеграції України, укорінення демократичних цінностей, розвиток ринкової економіки та створення сприятливого інвестиційного клімату, розвиток громадянського суспільства.

Діяльність інституту ведеться за кількома програмними напрямками:

  • Гуманітарна політика
  • Економіка
  • Зовнішня політика і національна безпека
  • Громадянські свободи і верховенство права
  • Єдина помісна церква
  • Українці в світі

Директорами – координаторами напрямків є видатні вчені, авторитетні громадські та культурні діячі. Зокрема,  академік – Микола Жулинський, письменниця Оксана Забужко, директор МКФ «Молодість» Андрій Халпахчі, народний артист України Василь Нечепа, громадський активіст, історик, письменник Олександр Зінченко, народний депутат України V та VI скликань Петро Ющенко.

Цілі, які закладені у кожен з вказаних напрямків діяльності, мають стратегічний характер і потребують системних довготривалих зусиль з їхньої реалізації. Завдяки міжнародному авторитету Віктора Ющенка як демократичного лідера європейської країни діяльність Інституту має міжнародний резонанс та впливає на формування громадської думки, позиції політичних та ділових кіл інших країн.

Інститут Президента Ющенка тісно співпрацює з Інститутом літератури ім. Т.Г.Шевченка в контексті відродження літературної та історичної спадщини Великого Кобзаря. Також ми співпрацюємо із сайтом «Історична правда» над проектами «Голодомор» та «Биківня».

Восени 2011 року Інститут Ющенка спільно з меморіалом «Биківнянські могили» провели виставку-реквієм «Правда рятує од смерті», присвячену трагедії, що сталася у Биківнянському лісі та пам’яті сотень тисяч невинно убієнних людей. Виставка проходила в «Мистецкому Арсеналі». Проект мав великий резонанс, виставку відвідали близько 40 тисяч людей, серед почесних гостей були державні діячі України, патріарх УПЦ КП Філарет, патріарх УГКЦ Святослав Шевчук, Президент Польщі Броніслав Коморовський.

У рамках міжнародної місії Інституту Віктор Ющенко здійснив десятки закордонних візитів та зустрічей з керівництвом Європейського Союзу (зокрема, Ж.М. Баррозу, Ш.Фюле), ОБСЄ, лідерами європейських країн (зокрема, Броніслав Коморовський), МВФ. Основною метою таких зустрічей є просування цілей євроінтеграції України як демократичної європейської держави. Позиція Віктора Ющенка з цих питань широко висвітлюється у впливових мас-медіа, зокрема Wall Street Journal (США), Речьпосполіта (Польща), Financial Times (Велика Британія), New Europe (Бельгія).