UA RU EN

Економічний форум «Влада та бізнес: новий суспільний договір»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Звернення 
учасників Економічного форуму 
«Влада та бізнес: новий суспільний договір»

Усвідомлюючи спільну відповідальність за збереження та сталий розвиток економіки України, ми звертаємося до громадянського суспільства, представників бізнесу, іноземних партнерів, до всіх без винятку політичних сил.
Вибір Україною європейського та демократичного шляху розвитку Росія сприйняла як історичний виклик, що призвело в результаті до війни, анексії Криму, окупації частини Донбасу, торгівельної блокади, енергетичного шантажу, масованої пропаганди проти нас.

Більшість українців вірить у здатність держави подолати труднощі, суспільство готове підтримати рішучі зміни, залишається лише втілити цей резерв у конкретних кроках, перенести у практичну площину, ухвалюючи якісні закони та справедливі судові рішення, створюючи нові робочі місця та запроваджуючи новітні технології.

За результатами дискусії учасники Форуму відзначають, що темпи розвитку української економіки недостатні для того, щоби здійснити прорив. У значній мірі це зумовлено, насамперед, гібридною війною, що веде Росія проти України, а також несприятливими умовами для діяльності середнього бізнесу, прорахунками у фінансовій, податковій, митній, бюджетній, банковій, борговій, зовнішньоторговій і платіжній політиці.

Обговоривши проблемні питання взаємин влади і бізнесу, учасники Форуму пропонують здійснити такі невідкладні заходи:
• Забезпечити стійку макроекономічну стабільність;
• Послабити фіскальний та регуляторний тиск;
• Забезпечити незалежність та чесність судів;
• Усунути політичний та корупційний тиск на бізнес;
• Стимулювати національне виробництво;
• Захистити та підтримати український бізнес на зовнішніх ринках;
• Вирішити питання вільного ринку землі.

Виходячи з вищевикладеного, ми підтримуємо ініціативи бізнес середовища, аналітичних та експертних кіл в розробленні Доктрини економічної безпеки, нового Податкового та Митного кодексу України, а також законопроектів, спрямованих на публічну інвентаризацію та аудит видатків з Державного бюджету.

Цього року в Україні відбудуться вибори як Президента, так і Парламенту. Враховуючи винятковість моменту, ми звертаємося до усіх учасників як президентських, так і парламентських перегонів: підтримайте бізнес, дайте можливість всім, хто готовий працювати чесно – жити по Закону, створювати робочі місця, сплачувати податки.

Також, ми звертаємося до бізнес-спільноти: ви були і залишаєтесь тією рушійною силою, яка завжди брала відповідальність на себе. Та саме в такі переломні моменти як зараз держава та суспільство потребують вашої активності, чесності, патріотизму. Віримо: сила та велич України починаються з єдності її громадян, які своєю працею та молитвою творять наше сьогодення та майбутнє.
Дякуємо!

Президент України (1991-1994)
Леонід Кравчук

Президент України (1994-2005)
Леонід Кучма

Президент України (2005-2010)
Віктор Ющенко

Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень та консенсусних практик. Центр політичного діалогу

Українська рада бізнесу

Учасники форуму